Эвересттегі алмау

Университет тарихында тұңғыш рет Мақсұт Жұмаев Джомолунгмада AlmaU туын көтереді

Almaty Management University-дің 30 жылдық мерейтойына орай AlmaU mountain Club ЖОО альпинистік клубы 30 шыңды бағындыруды ұйымдастырады! Символдық тұрғыдан алғанда, 30 өрмелеудің біріншісі-және бірден Эверестке! – Астананың 20 жылдығы мен AlmaU Алматысының 30 жылдығына орай – қазақстандық альпинизм аңызы, AlmaU МВА тыңдаушысы Мақсұт Жұмаев, әлемдегі барлық 14 сегіз мың адамға оттегісіз көтерілген 12 адамның бірі орындайды.

Өрмелеу тарихы

Эверестте университеттің туын көтеру идеясының туу тарихы қызықты. AlmaU көптеген жылдар бойы өз қызметкерлерінің, оқытушылары мен студенттерінің салауатты өмір салтын жүйелі түрде қолдап келеді-AlmaU командасы жыл сайын Алматы марафонына қатысады, біздің қызметкерлер мен студенттер спортпен, бимен, шығармашылықпен белсенді айналысады және, әрине, біздің тамаша AlmaU mountain club – тың арқасында-тау нұсқаушысы Гүлмира Мұханованың жетекшілігімен тауға шығады. 2016 жылы біздің студенттеріміздің бірі Ерайын Тасболат Эльбрусты бағындырып, тіпті домбырада да ойнады.

Тауларға деген сүйіспеншілігімізді, таулардың туған қаласы – Алматыға жақындығын ескере отырып, біз жаңа шыңдарды бағындырмай, 30 жылдық мерейтойды тойлауды елестеткен жоқпыз. Біз бүкіл командамен Армандай бастадық! Бірақ армандау ғана емес, әрекет ету! Нәтижесінде, бір қарағанда, Эверестке AlmaU туымен көтерілу туралы керемет идея дүниеге келді!

Біздің ойларымыз бен тілектеріміз бен іс – әрекеттеріміз түрінде ғаламға жіберілген сигналға жауап күтпеген жерден тез келді-және әлемдік альпинизмнің нағыз аңызы Мақсұт Жұмаевтың тұлғасында.